Menu Zamknij

Ekologia w centrum

Wyzwanie:

Zaprojektowane spójnej koncepcji wizualnej i technicznej opakowań i materiałów marketingowych z użyciem wyłącznie papierów ekologicznych.

Zdrowie i Pudełka to warszawska firma dostarczająca diety pudełkowe premium. Kieruje swoją ofertę do wymagającego, świadomego klienta, dlatego wszystkie elementy identyfikacji wizualnej – od toreb, poprzez tacki, aż po listy – muszą być najwyższej jakości. Dodatkowo, Zdrowie i Pudełka to firma świadoma ekologiczne. Wszystkie swoje posiłki dostarcza jedynie w biodegradowalnych opakowaniach, które nie zatruwają środowiska. Celem było zaprojektowanie materiałów marketingowych – toreb, wizytówek, upominków dla klientów – w taki sposób, by komunikowały ekologiczne wartości marki.

Rozwiązanie:

Chcieliśmy, by podobnie jak tacki, wszystkie elementy marketingowe były przyjazne środowisku. Dlatego wizytówki i listy do klientów musiałby być drukowane na papierze, którego wytwarzanie nie szkodzi planecie. Doradziliśmy wykorzystanie ekologicznych papierów Crush, składających się w 15% z pozostałości tego, co wyrzucają gospodarstwa domowe – skórki cytrusów, fusy z kawy czy pestki wiśni! Te resztki – często stosowane też do użyźniania gleby – zyskują drugie życie w fabryce papieru pod Wenecją. Idealnie pasują do marki, która stawia na pierwszym miejscu bycie przyjazną dla Ziemi! Torby zostały wyprodukowane z xxx – który również można ponownie wykorzystać. Stali klienci otrzymali od nas upominiki – szklane butelki na wodę wielorazowego użytku. Tym samym ograniczają liczbę plastikowych butelek i przyczyniają się do lepszego stanu naszej planety!